تبلیغات
♦ققنوس♦

♦ققنوس♦
ده روزه مهر گردون،افسانه است وافسون
قالب وبلاگ

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا- سرویس بین الملل: سرعت لازمه کسب و کارهای اینترنتی است و تامین سرعت مذکور و از میان برداشتن تهدیدات از وظایف دولت هاست.

جرایم سایبری دیگر منحصر به مرزهای جغرافیای نیست و بین المللی شده است، اما فرایندهای موجود، برای جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات ضروری، جهت شناسایی منابع تهدید کننده به طور معمول پایین است.
جرایم سایبری نیاز به بررسی در زمان کوتاهی دارند، زیرا آثار و نشانه های جرایم و تهدیدات سایبری به سرعت محو می شوند.
یک فرایند هوشمندانه ملزوماتی نیاز دارد، از جمله همراهی با جامعه جهانی که به صورت اشتراکی در جهت جلوگیری از آثار تهدیدات اینترنتی تحت نظارت اتحادیه بین المللی ارتباطات(ITU) همکاری می کنند.
اثر این فرایند دقیقا با اجرای قانون بین سازمان های گوناگون ارتباط ندارد، بلکه نظارت بر فعالیت های تبادل اطلاعات را تسهیل می کند.
اهمیت ساختن قابلیت و ظرفیت سایبری و سپس ایجاد نقطه های تماس برای داده های ضروری قبل از ناپدید شدن شان از اهمیت یکسانی در تمامی کشورهای دنیا برخوردارند، پس این موارد قابل بررسی هستند. برای تسریع مسئولیت بخشی در خارج از مرزها گاها نیازمند حوزه های قضایی متعددی هستیم.
نکته کلیدی اینست که ارتباط و تماس را قبل از اینکه به این افراد نیازضروری داشته باشیم با ایشان برقرار کنیم.
همچنین، دولت ها جهت کاهش تاخیرات و افزایش ظرفیت برای بررسی و اشتراک گذاری اطلاعات و تهدیدات سایبری بویژه در  تهدیداتی برای مناطقی همچون صنعتی و نیروگاهی باید پیشقدم شوند.
این نوع تهدیدات و حملات با کشف استاکس نت پدیدار گشت، این ویروس به عنوان اولین سلاح سایبری شناخته شده است.
تهدیدات صنعتی در آینده نیز بطور قطع رخ خواهند داد، نرم افزارهای سایبری نیز نیازمند طراحی جدید و ماهرانه ای برای مقابله با نرم افزار های مخرب از جمله استاکس نت هستند.
در حالی که استاکس نت تنها یک هدف یا قربانی بود، عواقب سلاح های سایبری را که به خوبی طراحی نشده اند را تصور کنید، که نمی تواند اهداف خود را به درستی شناسایی کند و به تمامی سیستم هایی که مشابهت با هدف از پیش طراحی شده اش دارند حمله می کند.
در مقابله با اینچنین تهدیداتی یک شرکت نرم افزاری طراح آنتی ویروس معتقد است نیازمند طراحی مجدد بر اساس استانداردهای به روز شده است تا کاملا آمادگی و قابلیت مقابله با حمله های سایبری در دنیای امروز را داشته باشد.
امروزه اگر در مقابل انجام چنین امری ناتوان باشیم، ممکن است مورد تهاجم های شدیدتری همچون قطع تمام سیستم هایی که حاوی داده هایی با ارزش بالا هستند و یا شاهد فاش شدن برخی از فرم های محرمانه دولتی در فضای اینترنت باشیم.
پس همگون سازی رویکرد بین المللی برای مقابله با این تهدیدات بسیار ضروری است، حتی در مکان هایی که سیستم های قانونی متفاوت است. یکپارچه سازی می تواند با تمرکز بر روی روش های دستیابی به نتایج توافق شده حاصل گردد، مثلا از طریق ردیابی منبع تهدید یا حمله سایبری.
با تمرکز بر نتایج مورد نظر، همواره می توان راه های بهتری برای شناسایی و مقابله با این تهدیدات پیدا کرد.  طبقه بندی: آموزشی،  فرهنگی، 
  [ سه شنبه 2 اسفند 1390 ] [ 04:21 قبل از ظهر ] [ امیرحسین احمدی ] [ نظرات ]
  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  بهترین وبلاگ،فرهنگی تفریحی سیاسی آموزشی
  آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب