تبلیغات
♦ققنوس♦

♦ققنوس♦
ده روزه مهر گردون،افسانه است وافسون
قالب وبلاگ

انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی آنچنان اهمیتی پیدا كرده است كه جبهه استكبار از ماه‌ها پیش تبلیغات سوء خود را علیه انتخابات رقم زده و طی روزهای اخیر نیز سعی دارد با انتشار اخبار دروغ و تشویش اذهان، این انتخابات را صحنه شكست انقلاب اسلامی جلوه دهد. كاملاً پیداست كه اپوزیسیون داخلی و خارجی در تب و تاب فضای انتخاباتی كشورمان دنبال ریسمانی می‌گردد تا به آن دست اندازد و خود را از باتلاقی كه در فتنه ۸۸ به آن فرو رفت نجات دهد. 
تلاش برای تكرار حوادث سال ۸۸ 
انتخابات نهم مجلس از ابعاد مختلفی قابل بررسی است كه در هر یك از این ابعاد می‌توان به اهمیت بالای آن پی برد. برای باز كردن این مطلب بهتر است تكاپوی چندین ماهه باقی‌مانده‌های فتنه را مورد واكاوی قرار داد و زوایای مختلف آن را سنجید. سایت‌های اینترنتی حامی فتنه از ماه‌ها پیش با راه‌اندازی تبلیغات وسیع برای تحت‌الشعاع قرار دادن اولین انتخابات بعد از انتخابات نهم ریاست‌جمهوری در پی بلعیدن آن لقمه‌ای هستند كه در حوادث سال ۸۸ در گلویشان ماند. سعی آنان بر این است كه این انتخابات را به صحنه تكرار حوادث یا لااقل به سند اثبات ادعاهایشان در فتنه ۸۸ تبدیل كنند. در این میدان خصوصاً فتنه‌گران لندن‌نشین جست‌و‌خیز فراوانی می‌كنند تا حامیان داخلی خود را برای تكرار حوادث سال ۸۸ ترغیب كنند و انتخابات را تحت‌الشعاع حوادث پس از آن قرار دهند. آنان البته برای فرستادن مهره‌های سفید خود به مجلس نیز برنامه‌ریزی دارند و با ارائه راهكارهای متفاوت سعی دارند نتیجه برد یا باخت را در هر صورت به بازی برد – برد برای خود تبدیل كنند. 
تصاحب مجلس برای ریاست‌جمهوری یازدهم 
از سوی دیگر دسته انحرافی كه از مدت‌ها پیش در پی تصاحب خانه ملت بوده‌اند، به انتخابات نهم مجلس چشم دوخته‌اند. آنان كه پیوند عملیاتی خود با جریان فتنه را در حرف و عمل به اثبات رسانده‌اند، به دنبال تضعیف سایر گروه‌های سیاسی و باز كردن راه ورود خود به سوی مجلس نهم هستند. دسته انحرافی در این مسیر با دروغ، تهمت، توهین، تهدید و خصوصاً با مظلوم‌نمایی و همچنین فساد مالی و خرج‌های هنگفت در پی جلب آرا به نفع خود هستند. تلاش آنها برای تصاحب مجلس، البته نه فقط برای چهار سال عمر یك دوره مجلس كه بیشتر از بابت ریاست‌جمهوری یازدهم است، زیرا همانطور كه پیداست و فرمایشات امام خمینی (ره) نیز این موضوع را تأیید كرده است، دولت از درون مجلس بیرون می‌آید و كابینه و وزیران در هیئت دولت، رأی اعتماد خود را باید از نمایندگان مجلس اخذ كنند. بنابراین طبیعی است كه در صورت نشستن دسته انحرافی روی كرسی‌های مجلس، اعضای دولت یازدهم به گونه‌ای شكل می‌گیرد كه آنان بخواهند. از سوی دیگر هر كار اضافی و غلطی را كه بخواهند از درون دولت به انجام رسانند، هیچ نگرانی از بابت رد لایحه آن توسط نمایندگان مجلس ندارند، چراكه همه عضو یك تیم انحرافی هستند و همان مسیری را می‌پیمایند كه فتنه‌گران آرزو دارند؛ مسیری كه در نهایت به ضرر مردم و نظام و انقلاب تمام می‌شود. 
افزایش قدرت بیداری اسلامی پای صندوق‌های رأی 
موضوع بعدی كه بر اهمیت این انتخابات افزوده است، حوادث جهان اسلام طی یك سال اخیر است. الگوگیری بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی ایران به اندازه‌ای است كه قطعاً اموری مانند انتخابات می‌تواند در آن تاثیر مثبت یا منفی بگذارد. بی‌شك یكی از دلایلی كه دشمنان سعی بر كمرنگ كردن انتخابات آتی در ایران دارند، برای ایجاد یأس و ناامیدی در جبهه اسلام است. دشمنان به خوبی دریافته‌اند كه اگر ملت ایران در این انتخابات حضور یكپارچه و وحدت‌آفرین داشته باشند، قدرت بیداری اسلامی صدچندان می‌شود زیرا مجلس كارآمد كه در رأس امور است، قدرتی فراتر از قدرت انتخابات پیدا می‌كند و در شرایطی كه با حضور قوی ملت پای صندوق‌های رأی‌، نمایندگانی شایسته وارد مجلس شوند، كمك‌های فراوانی به توسعه اسلام و صدور پیام انقلاب اسلامی و امیدبخشی به مسلمین می‌شود. 
شناخت، نقطه مقابل تبلیغات 
حضور در انتخابات آتی مجلس برای رأی دادن به كاندیداهای شایسته، اگرچه از اهمیتی بسیار بالاتر از این سه بند برخوردار است و از جهات مختلف امكان بررسی اهمیت انتخابات نهم مجلس وجود دارد، اما همین مسائل باعث می‌شود تا ملت ایران بار دیگر برای ناامید كردن فتنه‌گران، انحرافیون و جبهه استكبار وارد عمل شود و با خصلت انقلابی كه دارد، مجلسی انقلابی را روی كار آورد. مجلسی كه تفاوت بین مسائل اصلی و فرعی را بداند و به جای حاشیه‌سازی و منازعات كلامی با سایر قوا، در پی خدمتگزاری به مردم باشد. چنین مجلسی زمانی محقق خواهد شد كه مردم هوشیارانه، نامزدهای انتخاباتی وابسته به كانون قدرت و ثروت را شناسایی كنند و فریب تبلیغات آنان را نخورند. تبلیغات هزینه قبل از ورود به مجلس است كه باری در خانه ملت نخواهد داشت. نقطه مقابل تبلیغات، شناخت است كه قطعا با این شناخت و دید باز ملت در مقابل حوادث، می‌توان نمایندگانی دلسوز را روانه مجلس كرد.
منبع :جوان آنلاینطبقه بندی: سیاسی، 
[ شنبه 6 اسفند 1390 ] [ 07:23 بعد از ظهر ] [ امیرحسین احمدی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بهترین وبلاگ،فرهنگی تفریحی سیاسی آموزشی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب