تبلیغات
♦ققنوس♦

♦ققنوس♦
ده روزه مهر گردون،افسانه است وافسون
قالب وبلاگ
ایران لباس انتخابات پوشید
با آغاز رسمی فعالیت‌های تبلیغاتی، تمامی حوزه‌های انتخاباتی در سراسر كشور رنگ و شكل انتخاباتی گرفتند و فضاهای شهری و عمومی نیز لباس انتخابات به تن كرد تا با اطلا‌ع‌رسانی و تبلیغات نامزدها و با رعایت اخلاق انتخاباتی شاهد رقابتی سالم برای حضور حداكثری مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم. 
با آغاز مهلت تبلیغات از روز پنج‌شنبه چهارم اسفندماه، مراكز شهری و روستایی شاهد تكاپوی نامزدها و مردم است. در این میان فضاهای عمومی به دلیل آنكه با زندگی مردم گره خورده است، شاهد تبلیغات بیشتر است به گونه‌ای كه از ساعات اولین آغاز مهلت قانونی تبلیغات توزیع پوسترها و نصب بنرها شروع شده است تا كاندیداها برنامه‌ها و شعارهای تبلیغاتی خود را به اطلاع مردم برسانند. 
در این میان برخی از دستگاه‌های متولی در سراسر كشور همچون شهرداری‌ها به منظور ساماندهی فضاهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی عمومی، امكانات و فضاهای از قبل آماده شده در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار داده‌اند. 
نصب ۴ هزار سازه تبلیغاتی در پایتخت 
طرح اختصاص فضا و امكانات ویژه برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در همه جای كشور مد نظر مسئولان به ویژه مدیران شهری قرار گرفته است. 
در این زمینه حسین كلخورانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تاكنون ۴ هزار سازه برای تبلیغات و آماده‌سازی در اختیار نامزدها و هواداران آنها قرار داده شده است. بنا به گفته وی، به منظور رونق بخشیدن به انتخابات، فضاهای موجود به صورت برابر و برای همه نامزدها و گروه‌ها در اختیار آنان قرار داده شده است. این مسئول تأكید كرد: سازه‌ها به گونه‌ای انتخاب شده‌اند كه قابلیت بازیافت داشته و پس از پایان برگزاری انتخابات با پاكسازی عمومی در شهر، مواد به چرخه تولید باز می‌گردد. 
تبلیغات روی وسایل نقلیه عمومی «ممنوع»! 
همچنین در این زمینه بنا بر گفته‌های سیدمحمدجواد شوشتری، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، تبلیغات روی تاكسی‌ها و بدنه وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس‌ها ممنوعیت قانونی دارد. بر این اساس، بنا بر دستور وزارت كشور تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس نهم نباید روی هیچ‌ یك از وسایل نقلیه عمومی درج شود و طبق قانون، كاندیداها تنها مجاز به استفاده از مكان‌های مشخص شده هستند و در صورتی كه تبلیغات در غیر از مكان‌ها نصب شود، پاكسازی صورت می‌گیرد. 
نشاط انتخاباتی برای حضور حداكثری 
استفاده از فضاها و سازه‌ها برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی در ایام انتخابات مجلس نهم اگر توأم با رعایت اخلاق‌مداری و رقابت‌ سالم صورت گیرد، نه تنها در افزایش آگاهی مردم از نامزدها تأثیرگذار خواهد بود، بلكه شرایط افزایش شور و نشاط انتخاباتی برای حضور حداكثری در پای صندوق‌های رأی را فراهم می‌سازد. 
پرهیز از تبلیغات روی اعصاب مردم! 
در برخی موارد پیش‌ می‌آید در روزهای منتهی به پایان فرصت برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی انتخابات، هواداران برخی از نامزدها از فرصت زمانی باقی‌مانده استفاده می‌كنند تا تبلیغات خود را روی تبلیغات سایر نامزدها بچسبانند یا سر چهارراه‌ها هواداران انتخاباتی برخی نامزدها پشت چراغ قرمز یا پس از سبز شدن چراغ راهنمایی، پوستر‌های تبلیغاتی را به داخل اتومبیل‌ها می‌اندازند یا اینكه برخی‌ها اتومبیل‌های خود را به فضای تبلیغاتی سیار تبدیل كرده و روی شیشه جلو و عقب و سطح بدنه اتومبیل انواع نوشته‌های تبلیغاتی را درج می‌كنند. 
همچنین از در، دیوار، درخت و تابلوهای شهری گرفته تا صندوق‌های پستی نیز از تبلیغات در امان نمی‌ماند و اگر صبح یكی از این روزها به جای نامه پستی از صندوق پست،‌ پوستر تبلیغاتی برخی نامزدها یا گروه‌ها را دریافت كنیم، جای تعجب ندارد! با این حال بدیهی است كه اهمیت تبلیغات و اطلاع‌رسانی نباید به گونه‌ای پیش برود كه سبب دلزدگی افكار عمومی شود یا به تعبیر بهتر، نباید تبلیغات از سوی هواداران روی اعصاب مردم راه برود. 
همچنین برخی از نامزدها و هواداران گاهی فراموش می‌كنند به گروه‌های تبلیغاتی خود آموزش دهند كه تبلیغات و اعلام برنامه كه به انداختن یا چسباندن تعداد زیاد پوسترها نیست؛ بلكه این به كارگیری شیوه‌های صحیح تبلیغات و اطلاع‌رسانی است كه می‌تواند توجه افكار عمومی را به برنامه و شعارهای انتخاباتی جلب كند. 
تأكید دادستان بر رعایت اخلاق انتخاباتی 
رعایت اخلاق انتخاباتی، حفظ ارزش‌ها، عمل به هنجارها، حفظ حرمت‌ها و پرهیز از ریخت و پا‌ش‌ها مصداق اسراف برای جلب توجه رأی‌دهندگان، بنیاد یك انتخابات سالم است. عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران هم روز گذشته به رسانه‌ها و نامزدهای انتخاباتی توصیه كرد قوانین و مقررات انتخاباتی را به صورت كامل رعایت كنند و رسانه‌ها از انتشار مطلب یا آگهی علیه نامزدها پرهیز كنند چرا كه مصداق جرم است. 
تبلیغات ارزش‌مدار، موتور محركه مشاركت حداكثری 
نامزدهایی كه در حال حاضر در عرصه تبلیغات انتخابات نهم مجلس فعال هستند قرار است كه نمایندگان ملت در عرصه قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون باشند، از این رو، افكار عمومی رفتار كاندیداها را با حساسیت‌ تجزیه و تحلیل می‌كنند و این تبلیغات ارزش‌مدار نامزدهاست كه می‌تواند موتور محركه مشاركت حداكثری هموطنان در انتخابات ۱۲ اسفند باشد.
منبع جوان آنلاینطبقه بندی: سیاسی، 
[ جمعه 5 اسفند 1390 ] [ 11:17 بعد از ظهر ] [ امیرحسین احمدی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بهترین وبلاگ،فرهنگی تفریحی سیاسی آموزشی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب